28 stycznia – Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia 2019

Za nami 13 już dzień Ochrony Danych Osobowych. Jak powiedziała Prezes UODO: „Dzień Ochrony Danych Osobowych ma na celu uświadomić wszystkim obywatelom jak istotna jest ochrona naszej prywatności i jaka jest wartość naszych danych osobowych we współczesnym świecie”.


Główne obchody tego dnia pod hasłem „System ochrony danych osobowych po wprowadzeniu reformy” odbyły się w Warszawie, a wśród poruszanych zagadnień było: wdrożenie dyrektywy 2016/680 (dyrektywy policyjnej) w Polsce, telemarketing – oczekiwania i realizacja, realizacja praw osób w Internecie. 

Z tej okazji na terenie całego kraju również w styczniu i lutym pojawia się wiele ciekawych inicjatyw m.in. konkursy wiedzy, wizyty w instytucjach publicznych, konferencje czy gry miejskie.

W naszym regionie warto wspomnieć chociażby o V Dniu Otwartym Urzędu Ochrony Danych Osobowych orgaznizowanym 1 lutego br. przez Akademię WSB z Dąbrowy Górniczej pod patronatem Prezes UODO. Konferencja ma być okazja do promowania dobrych praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.