Aktualności

Szkolenia dla pracowników

11 marca 2020

Przypominamy, że szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych można zamówić w wersji kształcenia kierowanego. Szczegóły w artykule.

MBM Tychy w Newsweek

9 marca 2020

Jako że pojawiamy się na łamach tygodnika Newsweek, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat ochrony danych osobowych.

Zgoda na przetwarzanie danych to nie wszystko.

6 marca 2020

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył karę w wysokości 20 tys. zł w związku z naruszeniem polegającym na przetwarzaniu danych biometrycznych dzieci podczas korzystania przez nie ze szkolnej stołówki.

Realizacja e-recepty a RODO.

18 lutego 2020

Farmaceuci podczas realizacji e-recepty powinni mieć również na względzie zasady przetwarzania danych osobowych (m.in. zasadę minimalizacji danych) i pamiętać, że do tego celu nie jest potrzebne okazanie, a tym bardziej kopiowanie (skanowanie) dowodu osobistego pacjenta.

Polityka prywatności, to nie klauzula informacyjna

12 lutego 2020

Mimo tego, że RODO obowiązuje już blisko dwa lata, nadal pojawia się wiele problemów z interpretacją przepisów i niezrozumieniem obowiązków nałożonych na administratorów danych osobowych. Okazuje się, że wciąż mylona jest polityka prywatności z klauzulą informacyjną lub traktuje się politykę prywatności jako politykę bezpieczeństwa czy politykę ochrony danych - więc wyjaśniamy: